Děkujeme Vám,
že jste navštívili domovskou stránku naší firmy. Doufáme, že se Vám naše výrobky budou líbit a budete spokojeni s šíří nabízeného sortimentu.

 

Firma OPÁL vznikla v roce 1992 jako soukromá sklářská dílna.
 
V dnešní době zaměstnává okolo dvaceti stálých zaměstnanců a několik externích pracovníků. Zabývá se převážně výrobou klasického českého figurálního skla, tvarovaného na kahanu. Tato výroba navazuje na dlouholetou tradici sklářské výroby v regionu Železného Brodu. Čerpá ze zkušeností a umění sklářské výroby, která se zde jako jediná ve světě vyučuje na zdejší Umělecko-průmyslové sklářské škole .

   

K hlavním programům patří výroba dárkového zboží a suvenýrů v sortimentech:
   
skleněné figurky

nabízíme figurální sklo převážně zvířátka,ovoce a různé výrobky dle požadavků zákazníka.Více než 200 vzorů v zhruba deseti barevných kombinacích.   

skleněné květiny skleněné lístky na drátkách zkomponované do květinových sestav. Výběr ze 150 druhů v deseti barevných odstínech a různých barevných kombinací těchto odstínů.
vinuté perle

ručně tvarované perly v různých tvarech - kuličky,hrušky,olivy,… a velikostech - od 4mm do 40/11mm s ručně  kreslenými motivy , určené k výrobě různé bižuterie.Výběr z 250 vzorů v 10 tvarech ,50 velikostí a 10 barevných odstínů. 
   

bižuterie

náhrdelníky,náušnice a náramky v různých tvarech a barvách sestavené z vinutých perel.Výběr z více jak 60 vzorů,které se neustále doplňují o novinky
   

nápojová míchátka slouží k míchání sektů a míchaných nápojů, k napichování ovocí do nápojů a podobně. Nabídka z 15 různých motivů a jejich kombinací.
   
olejové kahánky výrobky z foukaného ohnivzdorného skla. Výběr ze 70 tvarů. Pouze v čirém provedení. Olej do kahánků v 5 vůních a barvách.
   
skleněné svícny foukané z ohnivzdorného skla. Nabídka ze 40 tvarů v provedení čirém, matovaném a s barevnými vývazky.
   
foukané sklo výrobky z foukaného ohnivzdorného skla. Různé druhy dýmek, lahví, skleniček, dóz na olej a ocet, vánočních ozdob apod. V provedení čirém, matovém, pokoveném s lepeným ovocem.
   
ryté korbele a
nápojové soupravy

nabídka 10 tvarů korbelů a 20 tvarů souprav. Výrobky jsou čiré nebo listrované v červené, modré a zelené barvě s rytými motivy (lovecké, rybářské, lodě, erby, koně, psy,...), většina tvarů opatřená cínovými víčky.
   

  Veškeré výrobky se vyrábějí na zakázku dle požadavků zákazníka na tvar a barvu výrobku.
   

V případě Vašeho zájmu
si prosím vyžádejte aktuální ceník a katalog výrobků, který obsahuje zhruba 80% veškeré naší výroby.